KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12769236
nr 1276 9236
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Akvarell, Elefant. Signerad, daterad 1941, ca 21x26 cm
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 23 september 2019
kl 20:37:45
200 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr